CERINȚE DEPUNERE LUCRARE METODICO-ȘTIINȚIFICĂ
Lucrările metodico-ÅŸtiinÅ£ifice pentru seria 2023-2025 vor fi depuse în formă scrisă la secretariatul DPPD,
în intervalul 13.00-15.00, în luna iulie, până pe data de 19.07.2024 È™i în luna august în perioada
19.08-30.08.2024, însoÈ›ite de următoarele documente:
- copie sumar detectare similitudine (limitele maxime sunt: similitudine 30%, citări 40%);
- anexele nr. 2 (Declarație pe proprie răspundere de originalitate a proiectului de diplomă/lucrării de
disertație/lucrării metodico-științifice pentru obținerea gradului didactic I), nr. 7a (Proces verbal de control al
originalității lucrării) È™i nr. 7b (Avizul conducătorului È™tiinÈ›ific privind admiterea sau neadmiterea lucrării în
vederea susținerii);
- conținutul lucrării pe suport electronic, CD, format PDF;
- referatul asupra lucrării metodico-științifice;
- ultima pagină a lucrării cuprinde declarația de autenticitate;
- candidaÈ›ii transferaÈ›i în/din alt judeÈ› trebuie să prezinte adeverinÈ›a care să ateste acest lucru.
InspecÈ›ia specială È™i susÈ›inerea lucrării metodico-È™tiinÈ›ifice vor avea loc în perioada 01.11.2024-31.05.2025
din anul școlar 2024-2025.
................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
PLANIFICAREA COLOCVIULUI DE ADMITERE ÎN VEDEREA OBÅ¢INERII GRADULUI DIDACTIC I
DE CÄ‚TRE PROFESORII DIN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR, SESIUNEA 2024-2026
Colocviul de admitere se va susÅ£ine online în perioada 08.02 - 09.02.2024, conform planificării anexate.
Linkul de acces se va transmite pe adresele de mail ale candidaÈ›ilor È™i a cadrului didactic implicat în evaluare,
cu specialitatea Pedagogie, cu o zi înaintea desfășurării colocviului.
Nr. ctr.
|
Specialitatea candidatului
|
Data / Ora
|
1
|
Limba ÅŸi literatura română
|
09.02.2024 / 9.00 Gr. 1
|
08.02.2024 / 9.00 Gr. 2
|
2
|
Limba şi literatura engleză
|
09.02.2024 / 13.00
|
3
|
Limba şi literatura franceză
|
09.02.2024 / 9.00
|
4
|
Biologie
|
09.02.2024 / 9.00
|
5
|
Chimie
|
09.02.2024 / 10.00
|
6
|
Fizică
|
08.02.2024 / 9.00
|
7
|
Teologie Ortodoxă
|
09.02.2024 / 9.00 Gr. 1
|
09.02.2024 / 10.00 Gr. 2
|
8
|
Educaţie fizică şi sport
|
09.02.2024 / 8.00
|
9
|
Matematică
|
09.02.2024 / 8.00
|
10
|
Informatică
|
08.02.2024 / 12.00
|
11
|
Istorie
|
09.02.2024 / 11.00
|
12
|
Tehnologia Construcțiilor de Mașini
|
09.02.2024 / 8.30
|
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
ANUNÈš ÎNSCRIERE COLOCVIU GRAD DIDACTIC I 2024-2026
(învățământ gimnazial È™i liceal)
Înscriere: 08.01-12.01.2024
Taxa de înscriere ÅŸi înmatriculare în cuantum de 450 de lei se va achita la casieria Universității NaÈ›ionale de Știință
și Tehnologie POLITEHNICA București, Centrul Universitar Pitești, sau prin orice bancă comercială sau oficiu poştal
în conturile deschise la:
BENEFICIAR:
UNIVERSITATEA NAȚIONALĂ DE ȘTIINȚĂ ȘI TEHNOLOGIE POLITEHNICA BUCUREȘTI
CENTRUL UNIVERSITAR DIN PITEȘTI
CUI: 48467613
-Cod IBAN: RO13TREZ70020F330500XXXX
TREZORERIA MUN. BUCUREȘTI
SAU
-Cod IBAN: RO63RNCB0022013617440001
BANCA COMERCIALÄ‚ ROMÂNÄ‚
SUMA 450 LEI
LA EXPLICAÈšII SE VOR SCRIE URMÄ‚TOARELE DETALII DE PLATÄ‚:
Candidat: nume ÅŸi prenume .....................................................................
FSESSP / DPPD
GRAD DIDACTIC I Pitești
Anul de studiu: I
CNP ...........................................................
Mențiune: - obligatoriu se va menționa numele și prenumele canditatului din certificatul de naștere (mai ales dacă
plăteste altcineva pentru el), oraÈ™ul PiteÈ™ti (al Centrului Universitar unde sunteÈ›i înmatriculaÈ›i) si specializarea /
facultatea – prescurtat.
Documente necesare: (pentru descărcare dați clik pe Cerere, Convenție și Declarație)
- Cerere de înscriere (completată cu numele din certificatul de naÈ™tere) ;
- Convenția cadru (completată cu numele din certificatul de naștere);
- Dovada achitării taxei;
- DeclaraÈ›ia de consimțământ în calitate de candidat/membru al comisiei în cadrul Colocviului de admitere pentru
gradul didactic I
- Nota de informare GDPR
TEME COLOCVIU GRAD DIDACTIC I 2024-2026
Documentele menționate mai sus se pot trimite scanat la e-mail-ul: lavinia.morlova@upb.ro , sau se depun fizic la
sediul DPPD, Corp Central, etajul IV, camera 411, str. Târgul din Vale, nr. 1
Referitor la susÈ›inerea colocviului, vom reveni cu informaÈ›ii în luna ianuarie 2024.
InformaÈ›ii suplimentare: secretariat DPPD – telefon 0348 453 431
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................. ...................................................................................................................................................................................................................................
Propuneri
privind componenţa nominală a comisiilor pentru efectuarea inspecţiilor speciale şi
susÅ£inerea lucrărilor metodico-ÅŸtiinÅ£ifice în vederea acordării gradului didactic I,
seria 2022-2024
Categoria de personal didactic: Profesor I
Numele, iniţiala tatălui şi prenumele candidatului
|
Specializarea/ specializările
înscrise
pe diploma de studii a candidatului
|
Numele ÅŸi prenumele preÅŸedintelui ÅŸi ale membrilor comisiei;
Unitatea ÅŸcolară sau instituÅ£ia în care funcÅ£ionează
|
1
|
2
|
3
|
Buchete M. Florina
|
Biologie
|
Preşedinte: Șuțan Nicoleta Anca, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Popescu Aurel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: RoÈ™escu Marinela Roxana, Colegiul NaÈ›ional ,, Alexandru Odobescu ” PiteÈ™ti
|
Daraban A. N. Ionela
|
Biologie
|
Preşedinte: Truță Alina Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Popescu Monica, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Atanasescu Cristina, Colegiul Național ,,I. C. Brătianu" Pitești
|
Nae I. Mariana
|
Biologie
|
Preşedinte: Bărbuceanu Daniela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Truță Alina-Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Voica Gabriela, Colegiul Național ,,Zinca Golescu" Pitești
|
Tatomir Gh. George
|
Biologie
|
Preşedinte: Dobrescu Codruța Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana Cristina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Săvescu Cornelia Mariana
|
Bolnavu I. Ana-Maria
|
Chimie
|
Preşedinte: Topală Carmen, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Vîjan Loredana Elena, Facultatea de ȘtiinÈ›e, EducaÈ›ie Fizică È™i Informatică
Delegat IÅžJ: Ionescu Rodica, Liceul Teoretic Videle, Teleorman
|
Radu C. Elena-Alina
|
Chimie
|
Preşedinte: Topală Carmen, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Vîjan Loredana Elena, Facultatea de ȘtiinÈ›e, EducaÈ›ie Fizică È™i Informatică
Delegat IŞJ: Badea Gabriela, Inspectoratul Școlar Județean Olt
|
Bîcă G. Cornel
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Fleancu Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Trandafirescu Gabriel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Trișcaș Iuliana, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița
|
Dedu M. Florin-Cezar
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Mihai Ilie, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Mihăilescu Liviu, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Trișcaș Iuliana, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița
|
Dinculescu N. Simona-Ionela
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Amzăr Luminița, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Macri Aurelia Cristina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: RoÈ™ca Aurelian, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Dorcioman F. Cristina
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Fleancu Julien Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Georgescu Gheorghe, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Liceul cu Program Sportiv ,,Viitorul" Pitești
|
Grigore S. Sergiu
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Butnariu Mihaaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Macri Aurelia Cristina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Mazilescu Ion Cosmin, Școala Gimnazială Băiculești
|
Șerban P. Costel-Valentin
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Georgescu Gheorghe, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Liceul cu Program Sportiv ,,Viitorul" Pitești
|
Zamfir C. Sebastian-Ionel
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Popescu Corina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Mihăilă Ion, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Nicolaescu Iulian, Colegiul Național ,,Dinicu Golescu" Pitești
|
Tănase I. Dorina
|
Fizică
|
Preşedinte: Fianu Sorin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Oprescu Benedict, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Dinu Gabriela
|
Iordache I. Ilie-Daniel
|
Informatică
|
Preşedinte: Ștefan Florentina-Alina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Popescu Doru Anastasiu, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Petre Claudia, Liceul cu Program Sportiv Slatina, Olt
|
Pițurescu M. Magdalena-Doinița
|
Informatică
|
Preşedinte: Ștefan Florentina-Alina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Popescu Doru Anastasiu, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Preduț Aurelian, Inspectoratul Școlar Județean Olt
|
Sora I. Roxana-Daniela
|
Informatică
|
Preşedinte: Bălilescu Loredana, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Miroiu Maria, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Rădoi Ionica Iuliana, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu" Mioveni
|
Răceanu R. Adrian
|
Istorie
|
Preşedinte: Ionuț-Marius Bulgaru, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Conducătorul ştiinţific: Bărbulescu Constantin Augustus, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Diaconescu Gabriela Carmen, Școala Gimnazială Nr. 1 Costești
|
Alecsandrescu M. Monica-Ionela
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Manea Constantin, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Marcu Popescu Mădălina Aneta
|
Antosii P. Daniela
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Dumitrescu Adela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Bujan Maria, Inspectoratul Școlar al Municipiului București
|
Băncuță C. Elena-Cristina
|
Limba și literatura engleză
|
PreÅŸedinte: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Vulpescu Lorelai
|
Bocănete Gh. Cătălina-Roxana
|
Limba și literatura engleză
|
PreÅŸedinte: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Grecu Aida Mihaela, Colegiul Național ,,Zinca Golescu" Pitești
|
Croce A. Simona
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitrescu Adela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Mărăcine Simona, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Feraru E. Elena
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Mărășescu Amalia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Cențiu Elena, Colegiul Tehnic ,,Armand Călinescu" Pitești
|
Florea I. Cristina
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Mărășescu Amalia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Dumitrescu Corina, Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu" Pitești
|
Frumoasa I. Camelia-Ionela
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitrescu Adela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Toboiu Daiana Nicoleta, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Colegiul Național ,,I. C. Brătianu" Pitești
|
Georgescu Gh. Georgeta-Valeria
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Ionuț-Marius Bulgaru, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Conducătorul ştiinţific: Brăslașu Mihai, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Delegat IŞJ: Toboiu Daiana Nicoleta, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Colegiul Național ,,I. C. Brătianu" Pitești
|
Georgescu Gh. Lavinia-Elena
|
Limba și literatura engleză
|
PreÅŸedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de ȘtiinÈ›e ale EducaÈ›iei, ȘtiinÈ›e Sociale È™i Psihologie Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Petrescu Larisa, Liceul Teoretic ,,Ion Barbu" Pitești
|
Gheorghe C. Ramona
|
Limba și literatura engleză
|
PreÅŸedinte: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Mirică Maria
|
Ghioculescu C. Cosmina-Mihaela
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Ghițulescu Daniela, Liceul Tehnologic Costești
|
Mălăeru D. Patricia
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Cosma Elena Emanuela
|
Matei C. Elena-Andreea Amânare din seria 2019-2021
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IÅžJ: Mircea Teodora, Colegiul NaÈ›ional ,,Unirea" Târgu-MureÈ™, MureÈ™
|
Mateiana I. Teodora-Camelia
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Bujan Maria, Inspectoratul Școlar al Municipiului București
|
Porceanu C. Elena
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: BăiaÈ™u GheorghiÈ›a Alina, Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân" Curtea de ArgeÈ™
|
Predescu G. M. Maria-Adriana
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Bulgaru Ionuț-Marius, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Toboiu Daiana Nicoleta, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Colegiul Național ,,I. C. Brătianu" Pitești
|
Primejdie O. Diana
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Galbenu Andrei, Inspectoratul Școlar Județean Ilfov
|
Stoica P. Ancuța-Lavinia
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Bujan Maria, Inspectoratul Școlar al Municipiului București
|
Vîlcea A. Magdalena-Nicoleta
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Manea Constantin, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Drăcea-Sima Elena-Loredana, Școala Gimnazilă Nr. 1 Micești
|
Bălan A. Luciana-Geanina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Lăpădatu Angela Gabriela, Liceul Pedagogic ,,Mircea Scarlat"/Inspectoratul Școlar Județean Teleorman
|
Dobre I. Elena-Cristina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Blaga Alexandra
|
DrăguÈ™in C. Dana Amânare din seria 2020-2022
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Antonie Simona, Inspectoratul Școlar Județean Olt
|
HepeneÈ› I. Raluca-Alexandra
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Constantin Anda-Elena
|
Popescu I. Corina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Vețeleanu Alina, Colegiul Național de Informatică ,,Matei Basarab,,
|
Toader Gh. Bianca-Marilena
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Dițu Carmen Laura Ileana, Liceul Teoretic ,,Nicolae Titulescu" Slatina, Olt
|
Bădălan I. Alina-Mariana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Grecu Marius, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Delegat IŞJ: Zarcu Ionela, Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu" Corabia, Olt
|
Coporan I. Diana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Liliana Soare, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Ene Nicoleta, Inspectoratul Școlar Județean Giurgiu
|
Costache E. Cristina-Anca
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, Inspectoratul Școlar Județean Ilfov
|
Costache I. Maria-Camelia
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Bănică Lavinia , Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, Inspectoratul Școlar Județean Ilfov
|
Daiu Gh. Elena Amânare din seria 2021-2023
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, Inspectoratul Școlar Județean Ilfov
|
Diaconu P. Ionela
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Adina Dumitru, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, Inspectoratul Școlar Județean Ilfov
|
Frățică M. Mihaela-Monica
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Mușat Mihaela, Inspectoratul Școlar al Municipiului București
|
Furdueescu I. Elena-Cornelia
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Liliana Soare, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Sămărescu Adrian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Enache Grațiela, Colegiul Tehnic ,,Armand Călinescu" Pitești
|
Ion M. Elena-Laura
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Iuga Anca
|
Mihăilescu Gh. Eliza-Cristina
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Adina Dumitru, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Udrescu Ana Maria, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Munteanu D. Adriana-Ecaterina
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Mușat Mihaela, Inspectoratul Școlar al Municipiului București
|
Nica Gh. Adina-Iuliana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, Inspectoratul Școlar Județean Ilfov
|
Nițu Gh. Carmen-Mihaela
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Cergan Cristina, Colegiul Național ,,Zinca Golescu" Pitești
|
Pătrașcu G. Teodora-Mihaela
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Adina Dumitru, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Ene Nicoleta, Inspectoratul Școlar Județean Giurgiu
|
Popescu P. Cristina-Mihaela
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Bulgaru Ionuț-Marius, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: BrăslaÈ™u Mihai, Facultatea de ȘtiinÈ›e ale EducaÈ›iei, ȘtiinÈ›e Sociale È™i Psihologie Delegat IÅžJ: Udrescu Ana Maria , Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Tănase D. I. Rodica-Elena
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Adina Dumitru, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Iuga Anca
|
CocoÈ™ A. Sorina-Florentina
|
Matematică
|
Preşedinte: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Ion Bogdan, Inspectoratul Școlar Județean Giurgiu
|
Codreanu M. Elena-Luminița
|
Matematică
|
Preşedinte: Tudor Petrescu, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Sămărescu Nicoleta, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IÅžJ: Rădulescu Valentin, Liceul Tehnologic ,,Constantin Brâncoveanu" ScorniceÈ™ti, Olt
|
Diaconescu N. D. Diana-Elena
|
Matematică
|
Preşedinte: Tudor Petrescu, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Sămărescu Nicoleta, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IÅžJ: Popa Maria Doina, Liceul Tehnologic ,,Alexe Marin" Slatina, Olt
|
Ghica I. Adriana
|
Matematică
|
Preşedinte: Deaconu Laurențiu-Cristian, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Stancu Floarea, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Școala Gimnazială ,,Tudor Vladimirescu" Pitești
|
Ghiorghe D. Floarea-Manuela
|
Matematică
|
Preşedinte: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Bologa Cristiana, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Mățăoanu D. Anca-Ileana
|
Matematică
|
Preşedinte: Nuică Antonio-Mihail, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Tănasie Gigi Florin, Colegiul Național ,,Zinca Golescu" Pitești
|
Mateescu N. Gabriel
|
Matematică
|
Preşedinte: Georgescu Raluca-Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Nuică Antonio-Mihail, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Graure Silviu, Colegiul Economic ,,Maria Teiuleanu" Pitești
|
Maxim I. Ana-Maria
|
Matematică
|
Preşedinte: Diaconu Maria-Crina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca-Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Bologa Cristiana, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Mohorea
T. Sănduța
|
Matematică
|
Preşedinte: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Oriță Florin, Colegiul Național ,,Unirea" Turnu Măgurele/Inspectoratul Școlar Județean Teleorman
|
Presură I. Ilie-Bogdan
|
Matematică
|
Preşedinte: Bulgaru Ionuț-Marius, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Nicolescu Bogdan, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IÅžJ: Bologa Cristiana, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Ungureanu I. Mariana-Denisa
|
Matematică
|
Preşedinte: Bulgaru Ionuț-Marius, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Nicolescu Bogdan, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IŞJ: Paraschiv Alina, Inspectoratul Școlar al Municipiului București
|
Ciobanu T. Ică
|
Tehnologia Construcțiilor de Mașini
|
Preşedinte: Iordache Monica-Daniela, Facultatea de Mecanică și Tehnologie
Conducătorul ştiinţific: Rizea Alin, Facultatea de Mecanică și Tehnologie
Delegat IŞJ: Tomescu Ion Georgeta, Inspectoratul Școlar Județean Argeș/Liceul Tehnologic ,,Astra" Pitești
|
Zărnescu V. Elena-Simona
Amânare din seria 2021-2023
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Aron Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Militaru Ion Gabriel, Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu" Mioveni
|
Porceanu C. Mihail-Iulian
|
Teologie Ortodoxă
|
PreÅŸedinte: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Safta Roger Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Ghinescu Gheorghe, Inspectoratul Școlar JudeÈ›ean ArgeÈ™/Școala Gimnazială ,,Oprea D. Iorgulescu" Câmpulung
|
Manole N. Viorel
|
Teologie Ortodoxă
|
Preşedinte: Bulgaru Ionuț-Marius, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Neacșu Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Iagăr Cătălina, Școala Gimnazială Izlaz/ Inspectoratul Școlar Județean Teleorman
|
Ungureanu I. IonuÈ›-Adrian
|
Teologie Ortodoxă
|
PreÅŸedinte: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Safta Roger Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Lăcraru Laura, Inspectoratul È™colar judeÈ›ean Vâlcea
|
Popa M. Ovidiu-Mihail
|
Teologie Ortodoxă
|
PreÅŸedinte: Brînzea Nicolae, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Tascovici Radu, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Pătrășcanu Melania, Inspectoratul Școlar Județean Vrancea
|
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
CERINȚE DEPUNERE LUCRARE METODICO-ȘTIINȚIFICĂ
Lucrările metodico-ÅŸtiinÅ£ifice pentru seria 2022-2024 vor fi depuse în formă scrisă la secretariatul DPPD, în intervalul
13.00-15.00, în luna iulie, până pe data de 21.07.2023 È™i în luna august în perioada 21.08-31.08.2023, însoÈ›ite de
următoarele documente:
- copie sumar detectare similitudine (limitele maxime sunt: similitudine 30%, citări 40%);
- anexele nr. 3 (Proces verbal de control al originalității lucrării) și nr. 4 (Avizul conducătorului științific privind
admiterea sau neadmiterea lucrării în vederea susÈ›inerii) din Procedura privind modalitatea de utilizare a sistemului
antiplagiat în cadrul Universității din PiteÈ™ti;
- conținutul lucrării pe suport electronic, CD, format PDF;
- referatul asupra lucrării metodico-științifice;
- ultima pagină a lucrării cuprinde declarația de autenticitate;
- candidaÈ›ii transferaÈ›i în/din alt judeÈ› trebuie să prezinte adeverinÈ›a care să ateste acest lucru.
InspecÈ›ia specială È™i susÈ›inerea lucrării metodico-È™tiinÈ›ifice vor avea loc în perioada 01.11.2023-31.05.2024 din
anul școlar 2023-2024.
...............................................................................................................................................................................................................................................................................................
ANUNÈš ÎNSCRIERE COLOCVIU GRAD DIDACTIC I 2023-2025
(învățământ gimnazial È™i liceal)
Înscriere: 09.01-13.01.2023
Taxele de înscriere ÅŸi înmatriculare în cuantum de 450 de lei se pot achita la casieria UPIT sau prin orice bancă comercială sau oficiu poÈ™tal în contul RO78TREZ04620F330500XXXX TREZORERIA PITEȘTI COD FISCAL 4122183, Beneficiar: UNIVERSITATEA DIN PITEȘTI.
Documente necesare: (pentru descărcare dați clik pe Cerere, Convenție și Declarație)
- Cerere de înscriere (completată cu numele din certificatul de naÈ™tere) ;
- Convenția cadru (completată cu numele din certificatul de naștere);
- Dovada achitării taxei;
- DeclaraÈ›ia de consimțământ în calitate de candidat/membru al comisiei în cadrul Colocviului de admitere pentru gradul didactic I UPIT.
-Nota de informare GDPR -candidat, membru comisie -colocviu admitere grad I -org UPIT
Documentele menționate mai sus vor fi semnate electronic și trimise scanat la e-mail-ul: lavinia.militaru@upit.ro
Colocviul de admitere se va susÅ£ine online în perioada 06.02-07.02.2023, conform planificării anexate.
Linkul de acces se va transmite pe adresele de mail ale candidaÈ›ilor È™i a cadrului didactic implicat în evaluare, cu specialitatea Pedagogie, cu o zi înaintea desfășurării colocviului.
TEME COLOCVIU GRAD I
Specialitatea candidatului
|
Data/Ora
|
|
|
Limba ÅŸi literatura română
A-D
|
06.02.2023/10.00
|
|
Limba ÅŸi literatura română
G-T
|
06.02.2023/11.00
|
|
Limba şi literatura engleză
|
06.02.2023/09.00
|
|
Limba şi literatura franceză
|
06.02.2023/10.00
|
|
Biologie
|
07.02.2023/10.00
|
|
Chimie
|
07.02.2023/11.00
|
|
Teologie Ortodoxă
A-D
|
06.02.2023/11.00
|
|
Teologie Ortodoxă
P-S
|
06.02.2023/12.00
|
|
Educaţie fizică şi sport
|
07.02.2023/10.00
|
|
Matematică
|
07.02.2023/10.00
|
|
Informatică
|
07.02.2023/10.00
|
|
Istorie
|
06.02.2023/12.00
|
|
InformaÈ›ii suplimentare: secretariat DPPD – telefon 0348 453 431
................................................................................................................................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................................................................................................................................
Propuneri
privind componenţa nominală a comisiilor pentru efectuarea inspecţiilor speciale şi
susÅ£inerea lucrărilor metodico-ÅŸtiinÅ£ifice în vederea acordării gradului didactic I,
seria 2021-2023
Categoria de personal didactic: Profesor I
Numele, iniţiala tatălui şi prenumele candidatului
|
Specializarea/ specializările
înscrise
pe diploma de studii a candidatului
|
Numele ÅŸi prenumele preÅŸedintelui ÅŸi ale membrilor comisiei;
Unitatea ÅŸcolară sau instituÅ£ia în care funcÅ£ionează
|
Gradul didactic sau titlul ştiinţific pentru preşedinte şi fiecare membru al comisiei
|
|
Soare V. Ionela-Mihaela
|
Biologie
|
Preşedinte: Popescu Monica, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Truță Alina-Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Atanasescu Cristina, Colegiul NaÈ›ional ,,I.C. Brătianu” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Cotună N. Daniela-Georgeta
|
Chimie
|
Preşedinte: Topală Carmen, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Vîjan Loredana, Facultatea de ȘtiinÈ›e, EducaÈ›ie Fizică È™i Informatică
Delegat IÅžJ: Popescu SteluÈ›a, I.Ș:J. ArgeÈ™/Școala Gimnazială Nanu Muscel, Câmpulung
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Chirca C. Maria Veronica
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Macri Aurelia, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Fleancu Julien Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Tudor Maria, Școala Gimnazială „Tudor Arghezi” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Crăciun I. Valeriu-Mihai
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Amzar Luminita, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Păcioianu Daniela-Florina, Liceul cu Program Sportiv Câmpulung
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Deliu V. Ionel
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Toma Geanina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Georgescu Gheorghe, I.Ș:J. Argeș/ Liceul cu program sportiv "Viitorul" Piteşti, Argeș
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Lung Gh. IonuÈ›-Teodor
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Stancu Maura, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Mureșan Mihai, Colegiul Național ,,Mihai Eminescu", Baia Mare, Maramureș
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Maria F. Mariana-Mădălina
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Rada Larisa, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Georgescu Gheorghe, I.Ș:J. Argeș/ Liceul cu program sportiv "Viitorul" Piteşti, Argeș
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Nicolae R. Mihail
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Georgescu Gheorghe, I.Ș:J. Argeș/ Liceul cu program sportiv "Viitorul" Piteşti, Argeș
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Oprișan D. Mihail
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Mihailescu Liviu, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Macri Aurelia Cristina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Vanea Mirela, IȘJ Olt
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Priseceanu N. Marius-Nicolae
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Conducătorul ştiinţific: Fleancu Julien Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Sandu Marin, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Bradu
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Radu I. Narcis
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Mihai Ilie, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Fleancu Julien Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Niță-Dobrin Iulia, Școala Gimnazială „Alezandru Davila”
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Răduţă Gh. Titel
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Popescu Corina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Mihăilă Ion, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Mazilescu Ion Cosmin, Școala Gimnazială Băiculești
|
Conf. univ. dr.
Prof. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Tudose C. Andreea
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Ghimișliu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Fleancu Julien Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: NeacÈ™u Ioan Cristian, Colegiul NaÈ›ional „Alexandru Odobescu” PiteÈ™ti
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Vintescu R. Noris-Roland
|
Educație fizică și sport
|
Preşedinte: Fleancu Leonard, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Cojanu Florin, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Ardelean Simona, IȘJ Maramureș
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Dumitrescu Gh. Raluca-Daniela
|
Informatică
|
Preşedinte: Ștefan Florentina-Alina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Miroiu Maria, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Manolescu Daniela Alice, Colegiul NaÈ›ional „Alexandru Odobescu” PiteÈ™ti
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Răducu C. Georgiana-Alina
|
Informatică
|
Preşedinte: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Rădoi Ionica-Iuliana, I.Ș.J. Argeș/Liceul Teoretic Iulia Zamfirescu
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Sanda Gh. Cristina-Corina
|
Informatică
|
Preşedinte: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Manolescu Daniela Alice, Colegiul NaÈ›ional „Alexandru Odobescu” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Cîrstea C. Marian
|
Istorie
|
Preşedinte: Chistol Aurelian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Neacșu Mihaela-Gabriela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Ungureanu Valentina, Liceul Teoretic ,,Nicolae Titulescu" Slatina, Olt
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Drăgușin I. Irina-Veronica
|
Istorie
|
Preşedinte: Neagoe Claudiu, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Popescu Cornel, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Ungureanu Valentina, Liceul Teoretic ,,Nicolae Titulescu" Slatina, Olt
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Alexandru M. Maria-Magdalena
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Jalbă Marcela, IȘJ Ialomița
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar
Gradul didactic I
|
Arghiroiu F. Paula-Simona
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Dumitrescu Adela Elena, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Bățăuș Simona-Gabriela, Școala Gimnazială ,,Ștefan cel Mare" Alexandria, Teleorman
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Băieș D. Nicoleta-Alina
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Langa Claudiu, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Lazăr Adriana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IÅžJ: Dumitrescu Corina, Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Dogaru F. Anca-Victoria
|
Limba și literatura engleză
|
PreÅŸedinte: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Grecu Aida Mihaela, Colegiul NaÈ›ional ,,Zinca Golescu” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Drăgănel V. Maria-Cristina
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitrescu Adela Elena, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Barangă Simona Maria, IȘJ Vâlcea
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Drăghici N. Florina-Corina
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Manea Constantin, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Ghițulescu Daniela, Liceul Tehnologic Costești
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Geambașiu E. Anca-Elena
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Mărășescun Amalia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Cantu Daniela, Colegiul NaÈ›ional ,,Vlaicu-Vodă” Curtea de ArgeÈ™
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Jigaru Ș. Nicoleta-Adelina
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Drăcea-Sima Elena-Loredana, Școala Gimnazială nr.1 Micești
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Nicola V. Maria
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Dumitrescu Adela Elena, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Vîntu Mădălina Iulia, Liceul Tehnologic Metalurgic Slatina
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Nițulescu Gh. Roxana-Gabriela
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Mărășescu Amalia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IÅžJ: Preda-Vîlcu Geanina, Colegiul NaÈ›ional ,,Zinca Golescu” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Radu V. Nicoleta-Simona
Amânare din seria 2020-2022
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Mărășescu Amalia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Ghițulescu Daniela, Liceul Tehnologic Costești
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Scărlătescu C. Vasilica-Loredana
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Arsene-Onu Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Ungureanu Alina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Barangă Simona Maria, IȘJ Vâlcea
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Ungureanu Ș. Alexandra-Angela Amânare din seria 2019-2021
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Manea Constantin, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Miron Cristina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: BăiaÈ™u GheorghiÈ›a Alina, Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Curtea de ArgeÈ™
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Zăinescu E. Ioana-Eugenia
|
Limba și literatura engleză
|
Preşedinte: Stan Maria Magdalena, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Stîngă Valentina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Bujan Maria, IȘM București
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar
Gradul didactic I
|
Angelescu Gh. Adriana-Alina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Constantin Anda-Elena
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
habil.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Conceatu C. Silvia
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Stan Maria Magdalena, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Șerbănică Florinela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Ionescu Ioana, IȘJ Ilfov
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Dobra D. Elena-Mădălina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Lefter Diana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Bănică Carmina Maria, Colegiul NaÈ›ional ,,Vlaicu-Vodă” Curtea de ArgeÈ™
|
Conf. univ. dr.
Prof. univ. dr. habil.
Gradul didactic I
|
Dobrin M. Denisa-Elena
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Șerbănică Florinela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Tomescu Ana-Marina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Preda Corina Elena, Colegiul Tehnic ,,Costin D.NeniÈ›escu” PiteÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Negoescu P. Aurora-Constantina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Toboiu Daiana Nicoleta, I.Ș.J. ArgeÈ™/Colegiul NaÈ›ional ,,I.C. Brătianu”
|
conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
habil.
Gradul didactic I
|
Nițoiu C. Simona-Elena
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Tomescu Ana-Marina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Șerbănică Florinela, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Dogaru Elena- Carmen, Colegiul Tehnic ,,Costin D.NeniÈ›escu”
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Olteanu C. Mihaela-Adriana
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Lefter Diana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Ratea Liana, Școala Gimnazială nr.1 Poiana Lacului
|
Conf. univ. dr.
Prof. univ. dr. habil.
Gradul didactic I
|
Smădu M. Reluța-Iuliana
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gagiu Magdalena, Colegiul Național ,,Radu Greceanu" Slatina
|
Conf. univ. dr.
habil.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Stanciu L. Elena
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Lefter Diana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Pătru Laura, Școala Gimnazială ,,Vintilă Brătianu” ȘtefăneÈ™ti
|
Conf. univ. dr.
habil.
Prof. univ. dr. habil.
Gradul didactic I
|
Stancu Gh. Elena
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Lefter Diana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Toboiu Daiana Nicoleta, I.Ș.J. ArgeÈ™/Colegiul NaÈ›ional ,,I.C. Brătianu”
|
Prof. univ. dr. habil.
Conf. univ. dr.
habil.
Gradul didactic I
|
Stoian T. Ionela-Florentina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Lefter Diana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Lăpădatu Angela Gabriela, IȘJ Teleorman
|
Prof. univ. dr.
habil.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar
Gradul didactic I
|
Èšibrian A. Veronica
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Bulgaru Ionuț, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Voiculescu Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Dobrin Călina Cristina, Colegiul Tehnic ,,Costin D. NeniÈ›escu”
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Ungureanu M. Monica-Florina
|
Limba și literatura franceză
|
Preşedinte: Georgescu Corina-Amelia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Lefter Diana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Toboiu Daiana Nicoleta, I.Ș.J. ArgeÈ™/Colegiul NaÈ›ional ,,I.C. Brătianu”
|
Conf. univ. dr.
habil.
Prof. univ. dr.
Habil.
Gradul didactic I
|
Chiva N. Elena
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Dumitru Adina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Iancău Raluca Nicoleta, Colegiul Național de Informatică ,,Gr. Moisil" Brașov
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Coadă Gh. Felicia-Elena
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, IȘJ Ilfov
|
Conf. univ. dr.
habil.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Coman M. Victorița
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Sămărescu Adrian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gridan Maria, IȘJ Ilfov
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Florescu M. Loredana-Ioana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Dumitru Adina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Gheorgișor Camelia, IȘJ Brăila
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Mihai M. Nicoleta-Adelina
Amânare din seria 2020-2022
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Sămărescu Adrian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Vlaicu Anca, Liceul Teoretic „Ion Mihalache”, Topoloveni
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
habil.
Gradul didactic I
|
Miloiu T. Roxana-Minodora
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Dumitru Adina, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Demeter Andreia Maria, Inspectoratul Școlar Județean Argeș
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
habil.
Gradul didactic I
|
Nedelcu M. Iuliana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Vlad Eugenia, Școala Gimnazială ,,George Poboran" Slatina, Olt
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Nicolae I. Ramona-Mariana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Mușat Mihaela, IȘM București
|
Conf. univ. dr.
habil.
Lect. univ. dr.
Inspector școlar
Gradul didactic I
|
Pepenel C. Ramona-Georgiana
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Manea Alina Ramona, Colegiul Național ,,I.C. Brătianu" Pitești
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Pisicaru D. Maria-Irina
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Zanfirescu Elena, Liceul Tehnologic ,,Alexe Marin" Slatina, Olt
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Răduinea C. Ana Amânare din seria 2018-2020
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Soare Liliana, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Geamănu Mariana Dumitra, Liceul Tehnologic ,,Petre S. Aurelian" Slatina, Olt
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
habil.
Gradul didactic I
|
Savu V. Dumitru-Mugurel
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Bănică Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ştiinţific: Geambei Lavinia, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Iuga Anca
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Ungureanu D. D. Elena-Delia
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Mazilescu Sorin, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IŞJ: Demeter Andreia Maria, Inspectoratul Școlar Județean Argeș
|
Lect. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Vladu I. Oana-Camelia
|
Limba È™i literatura română
|
Preşedinte: Langa Claudiu, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Lazăr Adriana-Nicoleta, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Delegat IŞJ: Vlad Eugenia, Școala Gimnazială ,,George Poboran" Slatina
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Balacciu I. Liliana-Mihaela
|
Matematică
|
Preşedinte: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Ion Bogdan, IȘJ Giurgiu
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Ciobanu T. Georgiana-Diana Amânare din seria 2019-2021
|
Matematică
|
Preşedinte: Popescu Doru Anastasiu, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Popa Maria Doina, Liceul Tehnologic ,,Alexe Marin" Slatina, Olt
|
Conf. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Enache N. Delia
|
Matematică
|
Preşedinte: Ștefan Florentina Alina, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Stancu Floarea, Inspectoratul Școlar Județean Argeș
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Gold L. Ioana-Nicoleta
|
Matematică
|
Preşedinte: Nuică Antonio, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IÅžJ: Popa Elena, Liceul Tehnologic Baia de Fier, Gorj
|
Lect. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Lungan C. Daniela
|
Matematică
|
Preşedinte: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Graure Silviu, Colegiul Economic ,,Maria Teiuleanu" Pitești
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Mihai M. Anca Elena
|
Matematică
|
Preşedinte: Constantin Doru, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Bălcău Costel, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Stancu Floarea, Inspectoratul Școlar Județean Argeș
|
Conf. univ. dr.
Conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Toma M. Nicoleta
|
Matematică
|
Preşedinte: Bălilescu Loredana, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Conducătorul ştiinţific: Georgescu Raluca Mihaela, Facultatea de Științe, Educație Fizică și Informatică
Delegat IŞJ: Tănasie Gigi Florin, Colegiul Național ,,Zinca Golescu" Pitești
|
Prof. univ. dr.
Lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Alexe C. Luminița
|
Teologie ortodoxă
|
PreÅŸedinte: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Safta Roger-Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Militaru Ion Gabriel, Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni
|
Pr. Conf. univ. dr.
Pr. lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Diaconu G. Florina-Coralia Amânare din seria 2020-2022
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Safta Roger-Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IÅžJ: Pascu V. VicenÈ›iu Daniel, Colegiul NaÈ›ional „I.C.Bratianu”
|
Pr. Lect. univ. dr.
Pr. conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Dumitru Gh. Nicolae-Cosmin
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Pufu Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Ghinescu Gheorghe, I.Ș.J. ArgeÈ™/Școala Gimnazială „Oprea D. Iorgulescu”
|
Lect. univ. dr.
Pr. conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Eftimie N. Maria-Gabriela
|
Teologie ortodoxă
|
PreÅŸedinte: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Safta Roger-Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Turturoiu Maria Liliana, Liceul Tehnologic Topoloveni
|
Pr. conf. univ. dr.
Pr. lect. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Enache Gh. Miron-Gabriel
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Neacșu Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Brînzea Nicolae, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IÅžJ: Isăroiu Aurelia, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
|
Lect. univ. dr.
Pr. prof. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Ivan I. Elena-Daniela Amânare din seria 2017-2019
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Safta Roger-Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Conducătorul ÅŸtiinÅ£ific: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Delegat IŞJ: Geamănu Ștefania, Liceul Teoretic ,,Nicolae Titulescu" Slatina, Olt
|
Pr. Lect. univ. dr.
Pr. conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Lincă T. Mirela
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Apetroaiei Ana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie
Conducătorul ştiinţific: Pufu Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Boruz Cristina, Școala Gimnazială ,,Gheorghe Magheru" Slatina, Olt
|
Lect. univ. dr.
Pr. conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
Potcovaru C. Ralida-Iulica Amânare din seria 2020-2022
|
Teologie ortodoxă
|
PreÅŸedinte: Gîrbea Gheorghe, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie È™i Arte
Conducătorul ştiinţific: Safta Roger-Cristian, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IŞJ: Bogus Vasile, IȘJ Ilfov
|
Pr. conf. univ. dr.
Pr. lect. univ. dr.
Inspector școlar,
Gradul didactic I
|
Udroiu I. Victoria-Magdalena
|
Teologie ortodoxă
|
Preşedinte: Dumitru Georgiana, Facultatea de Științe ale Educației, Științe Sociale și Psihologie Conducătorul ştiinţific: Onu Constantin, Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte
Delegat IÅžJ: Turturoiu Maria Liliana, Liceul Tehnologic Topoloveni
|
Lect. univ. dr.
Pr. conf. univ. dr.
Gradul didactic I
|
CERINȚE DEPUNERE LUCRARE METODICO-ȘTIINȚIFICĂ, SERIA 2021-2023
Lucrările metodico-ÅŸtiinÅ£ifice pentru seria 2021-2023 vor fi depuse în formă scrisă la secretariatul DPPD, în intervalul 13.00-15.00, în luna iulie, până pe data de 22.07.2022 È™i în luna august în perioada 22.08-31.08.2022, însoÈ›ite de următoarele documente:
- copie sumar detectare similitudine (limitele maxime sunt: similitudine 30%, citări 40%);
- anexele nr. 3 (Proces verbal de control al originalității lucrării) È™i nr. 4 (Avizul conducătorului È™tiinÈ›ific privind admiterea sau neadmiterea lucrării în vederea susÈ›inerii) din Procedura privind modalitatea de utilizare a sistemului antiplagiat în cadrul Universității din PiteÈ™ti;
- conținutul lucrării pe suport electronic, CD, format PDF;
- referatul asupra lucrării metodico-științifice;
- ultima pagină a lucrării cuprinde declarația de autenticitate;
- candidaÈ›ii transferaÈ›i în alt judeÈ› trebuie să prezinte adeverinÈ›a care să ateste acest lucru.
InspecÈ›ia specială È™i susÈ›inerea lucrării metodico-È™tiinÈ›ifice vor avea loc în perioada 01.11.2022-31.05.2023 din anul È™colar 2022-2023.
ANUNÈš ÎNSCRIERE COLOCVIU GRAD DIDACTIC I 2022-2024
(învățământ gimnazial È™i liceal)
Înscriere: 10.01-14.01.2022
Taxa de înscriere ÅŸi înmatriculare în cuantum de 450 de lei se va achita la casieria UPIT, la bancă sau la poÈ™tă în contul RO78TREZ04620F330500XXXX TREZORERIA PITEȘTI COD FISCAL 4122183.
Documente necesare: (pentru descărcare dați clik pe Cerere, Convenție și Declarație)
- Cerere de înscriere (completată cu numele din certificatul de naÈ™tere) ;
- Convenția cadru (completată cu numele din certificatul de naștere);
- Dovada achitării taxei;
- DeclaraÈ›ia de consimțământ în calitate de candidat/membru al comisiei în cadrul Colocviului de admitere pentru gradul didactic I UPIT.
Documentele menționate mai sus vor fi semnate electronic și trimise scanat la e-mail-ul: lavinia.militaru@upit.ro
Colocviul de admitere se va susÅ£ine online în perioada 08.02-09.02.2022, conform planificării anexate.
Linkul de acces se va transmite pe adresele de mail ale candidaÈ›ilor È™i a cadrului didactic implicat în evaluare, cu specialitatea Pedagogie, cu o zi înaintea desfășurării colocviului.
|
Nr. ctr.
|
Specialitatea candidatului
|
Data
|
|
|
-
|
Limba ÅŸi literatura română
|
08.02.2022
|
|
-
|
Limba şi literatura engleză
|
08.02.2022
|
|
-
|
Limba şi literatura franceză
|
08.02.2022
|
|
-
|
Istorie
|
08.02.2022
|
|
-
|
Teologie Ortodoxă
|
08.02.2022
|
|
-
|
Autovehicule rutiere
|
08.02.2022
|
|
-
|
Tehnologia Construcțiilor de Mașini
|
08.02.2022
|
|
-
|
Biologie
|
09.02.2022
|
|
-
|
Chimie
|
09.02.2022
|
|
-
|
Educaţie fizică şi sport
|
09.02.2022
|
|
-
|
Fizică
|
09.02.2022
|
|
-
|
Informatică
|
09.02.2022
|
|
-
|
Matematică
|
09.02.2022
|
|
-
|
Electronică aplicată
|
09.02.2022
|
|
-
|
Electromecanică
|
09.02.2022
|
|
|
|
|
InformaÈ›ii suplimentare: secretariat DPPD – telefon 034845343
|